Tarihçe - Perkütan Hidrotomi

Site:

Tarihçe

PerkütanHidrotomi ne zaman nerede nasıl bulunmuştur?

Fransa kökenli bir tedavi metodudur. 1950 lerde başlayan geliştirme süreçleri 30 yıldan uzun süredir modern uygulama protokolleriyle başta Fransa, İsviçre, Belçika ve İtalya olmak üzere birçok ülkede  yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dr Bernard GUEZ tarafından modern hali şekillendirilmiş teknik yine onun başkanlığını yürüttüğü S.I.H.P. ( Uluslararası PerkütanHidrotomi Birliği )tarafından perkütanhidrotomi ile ilgili uluslararası toplantılar,kongreler ve birçok konferans yapılmaktadır ve bu teknik günlük olarak birçok eğitimli uygulayıcı tarafından kullanılmaktadır. Türkiye de ilk ve halen tek sertifikalı eğitimli uygulayıcı Dr. Rauf Özgür dür.

1 yorum:

  1. Mucize gibi birşey, daha ilk seansta ağrılarımın yarısı geçti.Tedavi öncesi benim problemim dizlerimde aşırı derecede kireçlenmenin olmasıydı.doktorlar artık protez ameliyatı oneriyorlardi .gunluk ev işlerimi yapmakta zorlaniyordum .cok kısa mesafe yürümek bile gözümde büyüyordu.ben fayda gördüysem herkes görür diye düşünüyorum.Daha çok kişinin faydalanması için bu yorumları yapıyorum.tedavi öncesi tedavi ile ilgili sorularıma büyük bir titizlikle ve sabırla anlatan ve yaptığı tedavi sonucunda şifa bulduğum doktorum Rauf Özgür'e sonsuz tesekkurederim.

    YanıtlaSil